Alanar Meyve Kusursuz Kiraz Seçimi İçin Son Teknoloji Yatırımı Yaptı

Dünyanın dört bir yanına kiraz ihracatı gerçekleştiren Alanar Meyve; gittikçe artan ürün talebini kusursuz seçilmiş ürünlerle karşılamak için sektörde kullanılan son teknolojiye sahip makine yatırımı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en büyük meyve üreticilerinden Alanar Meyve, gerçekleştirdiği yatırımlarla sektöründe tartışmasız öncülüğünü sürdürüyor.  Özellikle kiraz meyvesinde, başta Güney Kore ve Çin olmak üzere oldukça zor pazarlara ihracat yapmayı başaran Alanar; gittikçe artan ihracat talebini kusursuz seçilmiş meyvelerle karşılamak adına büyük bir makine yatırımı yaptı. Türkiye’de sadece Alanar’da kullanılacak olan ve sektöründeki en üst segmente karşılık gelen UNİTEC Cherry Vision 3.0 teknolojisine sahip makine; dünyada sektörün lider firmaları tarafından kullanılıyor.

Kiraz kalite seçiminde üst sınır

UNITEC Araştırma ve Geliştirme departmanı tarafından geliştirilen Cherry Vision 3.0 teknolojisi, “kiraz kalite seçiminde üst sınır” olarak tanımlanıyor.  Kiraz yüzeyinin tamamını tarayan ve meyvenin tam bir vizyonunu alabilen çok yüksek çözünürlüklü kameralarla donatılmış akıllı ve otomatik bir teknoloji olarak çalışan sistemin ürün seçiminde kullanılmasıyla; daha önce hiç elde edilemeyen dış kalite, yumuşaklık, ebat, renk ve tutarlılık özelliklerine göre kirazlar belirleniyor. Cherry Vision 3.0 sayesinde, tüm paketlerde kalite homojenliği de sağlanmış oluyor. Seçilmiş ürünler; en üst seviye ürünler olduğu için mesafe fark etmeksizin uzak pazarlardaki tüketicilere de kusursuz meyve gönderilmesini ve bağlantılı olarak pek çok pazarda yeni fırsatlar yakalanmasını sağlıyor.

dsc 0791
img 20180430 191606 1 scaled