Tekfen Tarım


Sağlam temelleri ve köklü geçmişinden gelen deneyimiyle geleceğe yatırım yapan Tekfen Holding; yarım asrı aşan mirası, insana saygılı ve çevreye duyarlı ilkeleriyle ülkemizin büyük bir değeri haline gelmiştir. Tarımsal üretim ile bayrağı devralan Tekfen Tarım, Tekfen’in vizyon sahibi yatırımlarını, sahip olduğu uzmanlığıyla kısa sürede ilerilere taşıyarak sektörünün öncüsü haline gelmeyi hedeflemektedir.

Tekfen Tarım, bu ülkenin topraklarına olan inancıyla dünya sahnesinde Türk bayrağını gururla dalgalandırmakta ve yüksek teknolojili Ar-Ge çalışmaları ile daima sektöre akılcı çözümler sunarak liderlik etmektedir.

Yerli tarımsal üretimin en büyük destekçilerinden biri olarak her gün daha ileriye giden Tekfen Tarım, istikrarlı şekilde gücüne güç katmakta ve “çiftçiyle” omuz omuza vererek emeğin değerine, ve milli zenginliklerimize sahip çıkmaktadır. Doku kültürü faaliyeti sayesinde; “bitkicik” seviyesinde başlayan bitkisel üretimle, marketlerin rafında yer alan meyveye kadar uzanan geniş bir yelpazede “tarım ve gıda” entegrasyonunu gerçekleştiren ve değer zincirinin son halkasına kadar organik ve inorganik yatırımlarla büyümeyi hedefleyen Tekfen Tarım, sahip olduğu bitkisel üretim çeşitliliği ile bu içerikte dünyanın sayılı tarımsal üretim şirketlerindendir.

Yetki Belgelerimiz

Tarihçemiz


 • 2018

  Günümüz

  Tekfen Tarımsal Araştırma ve Üretim Pazarlama A.Ş. olarak yeniden organizasyon

  Tekfen Agripark

  Denetim sonrası Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından AR-GE Merkezi belgesinin alınması.

 • 2017

  Tekfen Tarımsal Araştırma ve Üretim Pazarlama A.Ş. Kuruldu.

  9 Ağustos 2017

  Agripark alanı satın alınması

 • 2013

  Toros Tarım çatısı altında Teknotarım yeniden organizasyon

 • 2009

  Toros Tarım çatısı altında yeniden organizasyon

  Özel Gübreler

 • 2005

  Sert çekirdekli meyve anaçlarının üretiminin başlaması

  Doku kültürü yöntemi ile patates, çilek ve muz üretimine başlanması.

 • 2004

  Agripark/Adana Sepaksa Sabancı Holding satın alınması

  (22 ha)