Tarımı İnovasyonla Birleştiren Tekfen Tarım’a “İnovaLİG Ödülü”

Tekfen Tarım, Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda TİM tarafından gerçekleştirilen İnovaLİG Ödül Töreni’nde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye İnovasyon Haftası bu yıl 12-13 Aralık tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde “İnovasyonun Yeni Yüzyılı” teması ile gerçekleştirildi.  Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı organizasyon kapsamında, İnovaLİG Ödül Töreni ve kurumsal inovasyon öncülerinin yer aldığı İnoSUİT Sertifika Töreni düzenlendi.

Sadece başarılı inovasyon projelerini değil, inovasyonu sürdürülebilir bir süreç olarak gören şirketleri de ödüllendirmeyi amaçlayan İnovaLİG Ödül Töreni kapsamında Tekfen Tarım, bu yaklaşıma uygun olarak ele aldığı Ar-Ge ve inovasyon anlayışı ve imza attığı çalışmalarla ödül alan firmalar arasında yer aldı.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ev sahipliğinde 9. kez düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleştirilen İnovaLİG Ödül Töreni’nde Tekfen Tarım, “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu. Tekfen Tarım adına ödülü Toros Tarım Tarımsal Sanayi Grubu CEO’su Hakan Göral aldı. Göral’a ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank takdim etti.

Hakan Göral: “Amacımız, tarımsal kaynaklarımızı ve geleceği korumak.”

Törenin ardından ödüle ilişkin bir açıklama yapan Hakan Göral, “Çalışmalarımızın böyle özel ve önemli bir ödülle karşılık bulması, çok gurur verici. Bu ödülün bizi çok daha iyi projelere imza atmak için teşvik edeceğine eminim. Amacımız her zaman tarımsal verimliliği en uygun ve yenilikçi yöntemlerle, kaynaklarımızı ve geleceği koruyarak artırmak. Bu konudaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz,” diye konuştu.

İnovaLİG kapsamında kurulan büyük jüri karşısında gösterilen başarı, Tekfen Tarım’ın Ar-Ge’ye verdiği önemi bir kez daha kanıtlarken; Ar-Ge ve inovasyonu bir kültür haline getiren Tekfen Tarım Ar-Ge Merkezi’nin, Türk tarımının geleceğine vizyoner bir katkı sunması bu ödülün kazanılmasında etkili bir araç oldu.

galeri 2

galeri 1

inovasyon haftasi

inovasyon haftasi 2