Tekfen Tarım Tesisleri Covid-19 Tedbirleri

Basın Bülteni                                                                                                            15Eylül 2020

 

Tekfen Tarım ‘‘TSE COVID-19 Güvenli Üretim Sertifikası’’nı Almaya Hak Kazandı

 

TEKFEN TARIM TESİSLERİ COVID-19’a KARŞI GÜVENLİ

 

COVID-19 pandemisinin başladığı ilk günden itibaren gerekli tüm tedbirleri alan Tekfen Tarım;çalışanlarının, müşterilerinin ve iş ortaklarının sağlıklarında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıylabuönlemleri eksiksiz olarak yerine getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda TSE’nin Sanayi Kuruluşları için yayınladığı Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nu referans alan Tekfen Tarım Tesisleri ‘’TSE Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası’’nı almaya hak kazandı.

 

Tekfen Tarım, koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren tüm tedbirleri eksiksiz olarak yerine getirerek çalışanlarının, müşterilerinin ve iş ortaklarının sağlıklarında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçti. Atılan bu adımların yeterliliğinin yerinde tespitinin yapılması, değerlendirilmesi ve denetlenmesi adına, Tekfen tarım Tesisleri için, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) “COVID-19 Güvenli Üretim Sertifikası”na başvuru yapıldı.

 

TSE Denetçileri, Tekfen Tarım Tesislerinde üretim proses alanları, idari bina ofisleri, soyunma alanları, yemekhaneler, çalışan dinlenme alanları, revir, tedarikçi hizmet, servisler ve yemekhanelerde izlenebilirlik çalışmalarıgibi birçok farklı konuyu içeren denetimler gerçekleştirdi. Ayrıca pandemi eğitimleri, temizlik, sanitasyon ve sterilizasyon planları, atık yönetimi ve bire bir personel görüşmeleri de yapıldı.TSE’nin belirlediği Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Prosedürleri’nin eksiksiz yerine getirildiği Tekfen Tarım Tesisler, hiçbir uygunsuzluk yaşamadan ve ek süre talebinde bulunulmadan “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Sertifikası”nı almaya hak kazandı.

tse covid 19 guvenli uretim belgesi tr.pdf

Bilgi ve Formlar:

Medyaevi Formlar Barış Durukan - Cem Cicioğlu – Kemal Nacar 0212 251 91 81 Dahili 127 / 128