Tekfen Tarım World Food Azerbaijan Fuarı için Bakü’de

Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu şirketlerinden Tekfen Tarım ile iştiraki Alanar Meyve ,Toros Tarım ile birlikte 15-17 Mayıs tarihleri arasında Bakü’de düzenlenen World Food Azerbaijan Fuarı’ndaki yerini aldı.

tekfen azerbeycan 2

Hazar bölgesinin en büyük tarım fuarlarından Azerbaycan Uluslararası  Tarım Fuarı (World Food Azerbaijan) bu yıl 15-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bakü Expo Center’da tarım profesyonellerini buluşturuyor.

25. kez  düzenlenmekte olan World Food Azerbaijan, uluslararası ölçekte tarım, tarım makineleri, sulama, depolama, tohum, gübre ve tarım ilacı gibi ana ürün gruplarında ziyaretçilerine en son trendleri takip etme fırsatı sunuyor. Tarımsal girdi ve üretim sektörlerinin yanı sıra gıda konusunda faaliyet gösteren şirketler de fuara ilgi gösteriyor.

Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu, Toros Tarım, Tekfen Tarım  ve İştiraki Alanar Meyve ile bu önemli fuarda ilk kez yerini aldı. Bitki besleme ürünleri, patates ve buğday tohumlarının yanı sıra Tekfen Tarım ve iştiraki Alanar Meyve’nin erkenci çeşit kiraz ve kayısı meyvelerinin de sergilendiği fuarda, katılımcılar Toros ve Tekfen Tarım ürünlerine yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral’ın da ziyaret ettiği stantta, Azerbaycan Tarım Bakanlığı yetkilileri ve tarımsal üretim konusunda faaliyet gösteren çeşitli şirket temsilcileri ağırlandı.