Tekfen Tarım, çiftçilerin yeni gözdesi buğday çeşitlerini Tarla Günleri Fuarı’nda görücüye çıkardı

Yerli ve milli tarımsal üretimin en büyük destekçilerinden biri olan Tekfen Tarım, Tarla Günleri Fuarı’nda en yeni ekmeklik buğday çeşitlerini görücüye çıkardı. Hastalıklara ve kuraklığa dayanıklı yüksek verimli ekmeklik buğday çeşitleri fuarda yoğun ilgi gördü.

Yerli tarımsal üretimin en büyük destekçilerinden biri olan Tekfen Tarım,  teknik ve ticari platform yaratmak amacıyla tarım sektöründeki tüm paydaşları bir araya getiren Tarla Günleri Fuarı’na katıldı. DLG Fuarcılık tarafından, pandemiye karşı en üst seviyede koruyucu önlemlerin alındığı ve uygulandığı fuara, çiftçiler yoğun bir ilgi gösterdi. Türk çiftçisine, ülkemizin tahıl üretimine pozitif yönde katkı sağlamayı hedefleyen Tekfen Tarım, Tarla Günleri Fuarı’nda yeni ekmeklik buğday çeşitlerini ilk kez sergililedi. Fuarda, Tekfen Tarım standını ziyaret eden tüm çiftçiler, daha verimli ve kaliteli ürün yetiştiriciliği konusunda detaylı olarak bilgilendirildi.

Tekfen Tarım’ın ekmeklik buğday çeşitleri fuarda beğeni topladı
Yerli ve milli tarım çeşitleriyle ıslah faaliyetlerini yürüten Tekfen Tarım’ın 53 ilde ve yüzlerce ilçede deneme ekimleri ile çiftçilerin beğenisine sunduğu TEKFEN 2064 , TEKFEN 1013 VE TEKFEN 2038 ekmeklik buğday çeşitleri; hastalıklara, kuraklığa dayanıklılığı yüksek verimi ile fuarda çiftçilerde büyük beğeni topladı.
Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce fuara katılan çiftçilerin yoğun ilgisinden dolayı  memnun kaldıklarını ifade ederek, “İki yıldır çalışmalarını yaptığımız yeni buğday tohumu çeşitlerimizin Türk tarımına ve Türk çiftçisine bu fuar vasıtasıyla artık resmen ulaştırmış olduk. Şimdiden Türk çiftçisinin gözdesi olacağını düşündüğümüz tohumlarımız son derece yoğun ilgi gördü. Fuar, bizim için olmazsa olmaz olan yerli ve milli tarımın güçlenmesi adına yaptığımız çalışmaları sergilediğimiz bir platform olmasının yanı sır, çiftçilerimizin yeni teknolojileri, yeni tohumları, yeni tarım yöntemlerini görmesi açısından çok faydalı bir organizasyon oldu ” diye konuştu.

Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’de 28 Mayıs Cuma gününe kadar ziyaretçilerine açık kalacak fuar, 122 bin metrekare alanda 72 katılımcı firma ile gerçekleşiyor.  Pandemi koşullarına rağmen, büyük ilgiyle takip edilen fuarda, yeni bitki çeşitleri, bitki koruma ürünleri, gübre, mekanizasyon, traktör ve yeni teknolojiler sergileniyor.

Tarla Günleri Fuarı https://photos.app.goo.gl/Nhaf4sLyKRrhxoAm6