Kiraz


Dünya şampiyonu kırmızı, etli ve sulu, tatlı kiraz!

Alanar; Türkiye’nin üç farklı bölgesindeki 100 hektarlık bir alanda sezonun başından sonuna kadar kiraz yetiştiriciliği yaptığı gibi, sözleşmeli ve Global GAP sertifikalı üreticilerden de kiraz temin etmektedir. Ana kiraz türü olan Ziraat 900 çeşidinin yanı sıra, Regina ve Kordia çeşitlerini üretmekte ve bunların ihracatını yapmaktadır.

Bahçelerdeki kirazlar, raf ömrünü uzatmak ve tazeliklerini korumak amacıyla mobil Hydro-Cooler makinesiyle ön soğutma işleminden geçirilir. Yüksek hacimli hasat operasyonlarında, palet bazlı Hydro-Cooler sistemleri hızlı soğutma avantajı yaratır.

Alanar; bahçelerindeki modern yöntemlerle farklı bölgelerde, iklim koşullarında ve yüksekliklerde kiraz yetiştirebilmektedir. Böylece kiraz sezonu, 70 – 80 güne kadar uzatılır. (Bahçelerin her birinin arasında 30 metre rakım farkı bulunur. Bu durum hasat tarihleri arasında bir gün fark olmasına sebep olmaktadır.)

Öte yandan Alanar; kalite ve tedarik kalitesini en yüksekte tutmak amacıyla uzun süreli sözleşmelerle “Üretici ve Yatırımcı Birliği’ni” kurmuştur. Yatırımcıları ekim ve üretim aşamalarında yönlendirmek amacıyla bünyesinde üretim operasyonları yapmaktadır.

Alanar, kendi bahçelerine ve üretici bahçelerine Regina ve Kordia türlerini ekip yetiştirir. Ayırma ve paketleme aşamalarının tümü, Alanar Paketleme Tesisi’nde en güncel, sofistike ve yüksek hacimli ayırma bantlarında yapılır.

Kiraz Üretimi

Alanar; optik kiraz paketleme makinesi ile renk, boyut, iç ve dış bozuklukları tespit eder. Makine kapasitesi 10 – 12 ton/saattir.

Ürünlerimiz

Sağlıklı nesiller için sağlıklı besinler