Kivi


Ülkemizde üretimi hızla artan kivi meyvesi için, Türkiye, mükemmel bir Akdeniz iklimine sahiptir.

Anavatanı olmamasına rağmen, kivide  her yıl bir öncekine göre daha çok hasat alınmakta ve 2020 itibarıyla 70.000 Tonlara çıkılabilmektedir.

C vitaminine ek olarak A,E,K vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, mineral, fosfor ve yüksek lif oranı ile sağlığa sayısız faydası olan kivilerimiz %11 Brix üzerinde yoğun aromalıdır.

Ülkemizin kivi için en uygun iklim şartlarına sahip olan Yalova, Mersin ve Karadeniz Bölgesi’nde yetişen Hayward cinsi kiviler, Alanar’ın tüm sertifikasyonlara sahip tesisinde paketlenerek;  başta Avrupa olmak üzere beş kıtadaki ihracat müşterilerine ulaştırılmaktadır.

Alanar Meyve’ nin taze kivileri, ülkemizde TSE Covid sertifikasına sahip tek kivi paketleme tesisi olan Alanar Meyve İznik Tesisleri’ nde,  dünyanın önde paketleme mekanizasyonu kullanılarak işlem görür. Nakliye  süresine karşı Son teknolojiler kullanılarak en hijyenik şekilde hazırlanmış paletler, soğuk zinciri korunarak en taze şekilde ulaştırılmaktadır.    70 gr’dan 120 gr’a kadar gerek perakende gerek dökme ambalaj seçeneği ile pazara sunulmaktadır.

Ürünlerimiz

Sağlıklı nesiller için sağlıklı besinler